Алфавітний каталог:

Печі для саун, як зробити правильний вибір

Блог

28.11.2014
Печі для саун, як зробити правильний вибір

Класичні сауни першими почали будувати фіни і дали цій споруді наступний опис: «Спекотне приміщення з підвищеними температурами, з нагрівається камінням повітрям і в якому вологість підвищується практично миттєво через поливання каменів водою». Це говорить про те, що здавна печі сауни були виключно кам яні.

Поступово печі для саун стали робити не повністю кам яними, а з жерстяної обшивкою, в яких тільки невелика кількість каменів. У таких печах жесть інтенсивно випромінює тепло, а камені служать тільки для поливання їх водою і створення вологості. Такі печі обходяться значно дешевше, але, на жаль, класичні традиції фінської сауни через це практично втрачаються.

Саме піч для сауни відіграє величезну роль у створенні тієї неповторної атмосфери, яка повинна обов язково бути присутнім в сауні. Ідеальний варіант це, звичайно, дров яна піч. Вона допоможе створити затишну атмосферу, потріскування колод і танець полум я благотворно впливає на розслаблення і на позитивний настрій. Але для такої печі сауна повинна бути досить просторою, необхідно обладнати фундамент і димар. Крім того, піч тривалий час розтоплюється для використання.

Якщо ж вам не настільки важлива атмосферность сауни та класичним традиціям, а необхідні простота, зручність і мінімум витрат, слід зупинити свій вибір на електричній печі. Вона легко і швидко встановлюється, не вимагає спеціальних монтажних рішень і, крім того, має різноманітний дизайн і типи кріплення.

Електричні кам янки можуть бути закритого або відкритого типу. Модель з відкритим типом кам янки дозволить досить швидко прогріти приміщення, але при цьому воно і швидко охолоне. Якщо ж ви виберете закритий тип кам янки, то на прогрів приміщення буде потрібно більше часу, але при цьому тепло зберегтися істотно довше.